בעלי מטבחים

  מטבח שכולו טוב

שם המטבח:

מטבח שכולו טוב

כתובת:   ,ירושלים   ,ירושלים והסביבה


על המטבח שלי:

מטבחי הנעים מאכלס בתוכו את כל קיבוץ הגלויות .המטבח חלבי וכשר . יש לי חיבה גדולה לקינוחים ועיצוב מנות אחרונות כולל עוגות מעוצבות. ניתן להזמין בצקים {עלים מלווח וכ'ו}

סוגי מטבח: איטלקי,ארגנטינאי,דר' אמריקאי,ישראלי,מקסיקני,סיני,צרפתי,טורקי,תימני,סורי,מטבח כללי

מספר מנות מקסימלי: 100

זמן התראה מינימלי: שבועיים

בלוג

רשומות אחרונות

שנה טובה

הפעם הראשונה שלי

הפעם הראשונה שלי

06/09/2008 20:22:29


לכל אחד ישנם רגעי אושר וזה משתנה .רגעי האושר שלי הם ילדי ,נכדי,בו זוגי וחברי היקרים.ובכל יום רגעי האושר שלי הם במטבח ברגעי היצירה. זה הזמן של יוגה ורוגע נפשי.כך אני מגדירה את חדוות היצירה במטבח.אבל מגיל היתבגרות {הגיל שבו יתחברתי למטבח}ועד היום קרה הרבה. לכולם יש את הפעם הראשונה .אספר לכם על הפעם הראשונה שלי.לפני נישואי יתנסתי ברוטב לפסטה או אורז ,עוגיות למינהם וכדומה.אבל הפעם הראשונה שלי באמת היה בערב כיפור .

בשנה הראשונה לנישואי,רציתי להפגין את "קישורי" במטבח. התפריט היה בסדר לא מסובך .התפריט היה מורכב ממרק צ'יליני הנקרה "קסוואלה" ,חלות מעשי ידי ועוגת אננס לפתיחת הצום. תפריט טוב אין ספק .

עכשיו הסיפור מאחורי הקלעים. המרק שהיה מורכב מרצועות שועית,קלחי תירס , אורז וקוביות של בשר .לכאורה מרק קל לא מסובך.רק "שהבשלנית "היתה מאוהבת ולכן המרק יצא מלוח .אז בני משפחתי חשבו שיוכלו ליתגבר על המליחות ע"י החלות .אבל טעות!!!!. לחלות היתה בעיה .מסתבר שאם היו משליכים את החלות מבעד לחלון היה יוצא נפט.כן, הם היו כל כך קשות ונטולות טעם חלתי.טוב לא התחלה טובה לצום .אבל סלחו לי כי זה ערב כיפור וגם הייתי בהריון אז הכל נסלח.

למשפחתי היקרה היתה ציפיה לסיום הצום.כדי ליתענג על העוגה הנחשקת .השעות והדקות נספרו ,ברגע המיוחל מיד אחרי ההבדלה כולם שעטו לעבר המטבח. "העוגה "שכל כך יחלו לה ,אבל טעות!!!!!! לא גילו לי שהיתי צריכה שהיה  קרם בעוגה.העוגה היתה עוגת לקח פשוטה שחתכתי לרוחב ופשוט לקחתי את פרוסות האננס מהקופסה ואנחתי אותן על העוגה וכיסיתי בחלק השני של העוגה{אנחתי בין השכבות את האננס}את המיץ של האננס פיזרתי על העוגה כך שלפחות העוגה לא היתה יבשה.טוב אחרי כל האיסורים שעברו בכיפור העוגה היתה מעדן.

מאז ישתפרתי עם השנים ובגיל 40 הלכתי ללמוד.  "במכללת הדסה" עם מורים מקסימים ג'ק וגליה ועוד. אחרי לימודי המשכתי לצבור ידע אצל "רינה ג'וי"  מוכשרת המתמחה בעיצוב עוגות מקרם אמריקאי .  אצל "אוסנת סדן" המדהימה   ניפוח סוכר "כיופים טעימים" הדרכת ילדים בתחום הבישול והאפיה. "מותק" עיצוב בבצק סוכר עם מורות מיקצועיות . אני כל הזמן לומדת ואוהבת לחלוק ידע .אני כל הזמן שואלת את ילדי אם יצא לי טעים או יפה אני כל הזמן חוששת שלא יצא טוב אוסנת סדן אומרת שמי שלא חושש נכנס לגאוה שמכשילה אותו . כלומר זה טוב לחשוש ולא להיו גאותן שיודע הכל

תודה על הזמן שחויתם איתי

                                      אוהבת מירי